Choď na obsah Choď na menu
 


Veteráni – majster SHL pre sezónu 2009/10

2. 5. 2010

 

Veteráni – majster SHL pre sezónu 2009/10

 

 

Obrázok

 

            Rok sa s rokom zišiel a máme tu zaslúžene nového majstra SHL – Veteránov, mužstvo s najvyšším počtom titulov v novodobej histórii SHL. Už "tradične" na druhom mieste skončil Grafobal, sympatickými výkonmi počas celej sezóny si tretiu priečku vybojovala Nafta a štvrté miesto z minulého roku "obhájilo" Avokado. Zrejme najväčším prekvapením uplynulej sezóny je až piate miesto predchádzajúceho majstra ligy Drevákov, šieste miesto po "nešťastnom" závere základnej časti patrí Farmárom a konečnú tabuľku opäť uzatvára Vaillant.

 

            V tabuľke najproduktívnejších jednotlivcov súťaže najviac bodov nazbieral Vašek Balát, druhý skončil král kanadského bodovania minulej sezóny Martin Ivánek a na pomyselnú "bedňu" ako tretí vystúpil Milan Čarský. Pri pohľade na štatistiku najlepších strelcov a nahrávačov si prinajmenšom pozornosť zaslúžia hráči Kalamenovič a Oremus, ktorí sa medzi desať najlepších dostali len s bodmi získanými v stretnutiach svojich kmeňových tímov.

 

            Rok sa s rokom zišiel, no počas tohto nášho "hokejového roka" sme sa ocitli zoči voči novým situáciám, ktorých riešenie súčasné pravidlá ligy zatiaľ neobsahujú a preto by  mali určite byť (o. i.) predmetom diskusie počas predsezónovej konferencie (prístupnej každému účastníkovi ligy), o ktorej konaní bude vedenie súťaže včas informovať aj prostredníctvom tejto webovej stránky.

 

            Na záver by som v mene vedenia súťaže chcel mužstvu Nafta popriať veľa úspechov na desiatom ročníku medzinárodného turnaja plynárenských spoločností SPP Ice Hockey cup 2010 v Bratislave a opäť všetkým mužstvám poďakovať za pekné, kvalitné, väčšinou aj korektné športové výkony bez vážnejších úrazov a pred začiatkom nového ročníka SHL popriať krásne prežité leto.

 

            Veľa slnka a pohody!

 

-am-